Zdjęcia z z wyciętym tłem produkty z łańcuchami

Dość czasochłonny temat miałem ostatnio w studio fotograficznym. Produkty techniczne, w których klient chciał mieć całkowicie wycięte tło. Szparowanie było o tyle utrudnione, że produkty były ciężkie a ułożenie większości z nich uniemożliwiło oświetlenie tła tak by później automatycznie wyszparować produkt. Konieczne więc było tradycyjne ręczne szparowanie. W kilku przypadkach szparowanie ręczne od zera gdyż automatyka zaznaczania wymagała zbyt dużej ilości korekt.

Zdjęcia wykonałem na białym tle kartonowym, na szczęście produkty były stosunkowo czyste i było ich na tyle mało, że udało się zużyć tylko niewielką ilość papieru. Generalnie zdjęcia już po zrobieniu prezentowały się całkiem nieźle, produkty nowe i dobrze zabezpieczone w transporcie nie wymagały zbyt dużo korekt. Jedynie z jednym produktem było trochę zabawy przy usuwaniu zarysowań.

Dla większości klientów naturalny cień byłby wystarczający i szparowanie byłoby zbędne lub ograniczone jedynie do fragmentów zdjęcia. Tu jednak klient chciał mieć całkowite szparowanie. Trochę to trwało ale udało się wyszparować łańcuchy, dobry tablet znacznie ułatwił i przyśpieszył pracę.