Obuwie zimowe

Ostatnio mam dość dużo zleceń i nie było czasu na zaktualizowanie strony. Poniżej jeszcze ciepłe zdjęcia prosto z photoshopa. Oczywiście obuwie zimowe – to teraz bardzo popularny temat moich zdjęć produktowych.

Napisze może coś więcej o wykonaniu zdjęć:

Oświetlenie:

zastosowałem tu 5 lamp błyskowych. 3 użyte do oświetlenia tła ale ustawione na minimalną moc. Nie chciałem idealnie wybielić tła podczas robienia zdjęć by nie wypalić konturu produktów. Równomiernie oświetlone tło jest proste do późniejszego usunięcia na komputerze.

Lampa główna świecona z przodu lekko z boku i trochę z góry.

Ostatnią lampę świeciłem prosto z góry by uzyskać najlepszy finalny efekt.

Cienie na butach rozjaśniłem białą blenda.

Obróbka w Lightroom:

Retusz wykonuję suwakami w kolejności od góry czyli zaczynam od balansu bieli. Zawsze przy nowym ustawieniu oświetlenia wykonuję jedno dodatkowe zdjęcie z kartami kolorystycznymi w celu pobrania balansu bieli.

Zdjęcia wyszły na tyle dobrze rozświetlone, że właściwie wykonałem tylko standardową korekcję kontrastu, trochę rozjaśniłem cienie i wyostrzyłem.

Obróbka w Photoshop:

Tu jak zawsze jest więcej do zrobienia. Pracę rozpocząłem od lekkiego skorygowania geometrii produktu. Wyciąłem tło w taki sposób by pozostawić naturalny cień pod produktem. Odpowiednio wykonane zdjęcie znacznie ułatwia późniejsze szparowanie, automatyczne zaznaczenie photoshopa z ustawioną tolerancją na 22 sprawdza się całkiem nieźle. Późniejsza ręczna korekta zaznaczenia to tylko 2-3 minuty pracy.

Na tym etapie najwięcej czasu zeszło się z usunięciem różnych paprochów. Futerko w butach strasznie się pyliło. Dopiero otwierając zdjęcie na komputerze w oczy rzucała się ogromna ilość pyłków. Cóż trzeba było powolutku, jeden za drugim usunąć te zanieczyszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *