Focus stacking + graficzne odtworzenie

Przedstawiam pracę nad zdjęciem produktowym zegarka. Praca nad zdjęciem wymagała dość dużo czasu.

Po pierwsze samo przygotowanie studia i ustawienia oświetlenia zajęło kilkanaście minut. Wykonałem wiele zdjęć próbnych tak by możliwie najlepiej oświetlić produkt. Konieczne było zastosowanie 7 lamp błyskowych i kilku małych blend białych i czarnych. Celowo podczas wykonywania zdjęcia tło doświetliłem tylko nieznacznie nie wybielając go w tym etapie. Zależało mi by białe tło nie oświetliło zbyt mocno zegarka.

Pożądaną ostrość na całym produkcie uzyskałem stosując technikę focus stacking. Polega to na wykonaniu serii zdjęć z ostrością ustawioną w inne miejsce produktu i późniejsze połączenie tych klatek w jedno zdjęcie.

Następny był standardowy retusz, kontrastu, kolorystyki oraz usunięcie pyłków i zarysowań, które zawsze mocno się uwidaczniają na zdjęciu w powiększeniu.

Przy tym zleceniu bardzo mocno ingerowałem graficznie. Pomijając proste wklejenie tarczy zegarka konieczne było narysowanie od podstaw boku zegarka oraz zapięcia. To moje pierwsze podejście do grafiki. Zazwyczaj moja praca polegała jedynie na retuszu zdjęcia, występlowaniu bądź sklonowaniu fragmentu obrazu. Tym razem spore fragmenty zdjęcia zostały narysowane graficznie od podstaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *