Zapachy samochodowe

Miałem przyjemność wykonywać niedawno dla mojego klienta zapachy samochodowe zapakowane w przeźroczyste blistry. Produkty małe i wygodne w układaniu na stole fotograficznym. Dużym ułatwieniem dla mnie prócz niewielkiej wagi były zbliżone rozmiary wszystkich produktów. Bardzo ułatwia i przyśpiesza to realizację zdjęć produktowych. Wystarczy raz ustawić oświetlenie, blendy, zastawki by wykonać całą serię zdjęć.

Dzięki odpowiedniemu ustawieniu oświetlenia obróbka komputerowa ograniczyła się jedynie do podstawowych ogólnych zabiegów programie w Lightroom oraz jak to zawsze w packshotach do korekty drobnych niedoskonałości (zadrapania, ryski itp.) w Photoshop. Dobre ustawienie oświetlenia i zastawek jest bardzo istotne, gdyż daje najlepsze możliwe rezultaty przy minimum czasu poświęconemu na obróbkę komputerową. Zawsze należy wykonywać zdjęcia tak by na komputerze wykonać jedynie drobne korekty. W końcu jestem fotografem a nie grafikiem renderującym produkty 🙂

Jest to niestety proces dość czasochłonny wymagający wielu zmian ustawień położenia i natężenia światła oraz wykonania kilku czasem kilkunastu zdjęć próbnych. Zdecydowanie jednak warto przyłożyć się do tego etapu wykonywania Packshotów.

Pewnym wyzwaniem było dobre pokazanie zapachów w przeźroczystych blistrach. Trudno było zapanować nad oświetleniem tylu przedmiotów występujących w kadrze. Refleksy świetlne układały się na różne sposoby, filtr polaryzacyjny się nie sprawdzał. Zdjęcia wychodziły słabo a mi zależało na dobrym packshocie z idealnie białym tłem i dokładnie przedstawionym każdym produktem. Rozwiązanie problemu okazało się bardzo proste. Wystarczyło zrobić sklejkę z wcześniej wykonanych zdjęć pojedynczych. Miałem już gotowe zdjęcia indywidualne, wystarczyło je tylko odpowiednio połączyć tak by produkty lekko na siebie nachodziły.

Dodatkowo klient prosił by wykonać zdjęcia zbiorcze. Tu konieczne było przestawienie oświetlenia i ponowne wykonanie serii zdjęć próbnych.

Uzyskany efekt fotografii produktowej wyszedł bardzo dobrze a zdjęcia są czyste, ostre i co najważniejsze dobrze przedstawiają produkt na idealnie białym tle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *