Afmar Mariusz Pietrzak Fotografia produktowa fotografia ślubna sesje zdjęciowe indywidualne ciążowe Warszawa i okolice

Fotografia gogli narciarskich

18 listopada 2017

Kategoria: 

Zimowe szaleństwo!

W studio gościły u mnie gogle narciarskie dla dzieci i dorosłych. Produkt niezwykle interesujący. Małe rozmiaru, identyczny kształt, idealna rzecz do seryjnej fotografii produktowej. Raz ustawione oświetlenie i aparat na statywie zagwarantowały wysoką powtarzalność zdjęć.

Nie było to jednak łatwe zlecenie. Gogle miały mocno odbijającą powierzchnię szybki i do tego byłą ona wypukła. Odbijało się w niej wszystko dookoła. Stosowanie blend pozwalało na kontrolę tylko niewielkiej część i tego co odbija siew szybce. Wiele okularów miało szybkę mieniącą się kolorami tęczy, trzeba to było poprawnie przedstawić.

 

Wiele godzin zajęło mi odpowiednie przygotowanie zaplecza studyjnego. Próbowałem różnych ustawień zaślepek i blend. Nawet w desperacji sięgnąłem po stary niemal nieużywany namiot bezcieniowy – szybko jednak przypomniałem sobie dlaczego namiotów nie stosuję w fotografii. Swoją drogą  namioty bezcieniowe są bardzo niewygodne a efekty bardzo mizerne, nadają się tylko do wąskiej grupy produktów matowych. No cóż, namiocik wrócił na dno szafy.

Wykonałem po kilkanaście różnych zdjęć, gdy już byłem zadowolony z efektu to niestety na dużym ekranie komputera wychodziło całe mnóstwo niedoróbek, których nie opłacało by się retuszować.

Dobra fotografia produktowa to przede wszystkim dobrze przygotowany materiał wyjściowy tak by jak najmniej retuszować na komputerze. Tylko taki sposób daje dobry i powtarzalny efekt przy minimum wysiłku. Dużym plusem była spora ilość gogli. Można było pozwolić sobie na wielogodzinne dopracowanie oświetlenia studyjnego.

 

Cierpliwość i wielokrotne powtarzanie zdjęć opłaciło się. Udało mi się dobrać blendy i zastawki w taki sposób, że zdjęcie jakie prezentuję wyszły takie jak wyszły niemal bez ingerencji photoshopa. Na przedniej szybce usunięty był tylko niewielki fragment odbicia obiektywu – tego nie da się uniknąć obiektyw zawsze będzie się odbijać w takich zdjęciach.

Widoczne refleksy na szybkach to nie refleksy a widok tego co jest za goglami. Szybka nie jest całkowicie lustrzana i w pewnym stopniu jest transparentna a z tylu białe tło i zapięcie gogli.

 

Efekty końcowe oceńcie sami 🙂

 

 

Tagi:

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.Ostatnie posty

Focus stacking + graficzne odtworzenie

Kategoria: 

Przedstawiam pracę nad zdjęciem produktowym zegarka. Praca nad zdjęciem wymagała dość dużo czasu.   [...]

Zdjęcia produktowe obuwia

Kategoria: 

Koniec lata to intensywny okres dla fotografa produktowego. Zmienia się asortyment w sklepach, pojawiają [...]

Jeździki dla dzieci :)

Kategoria: 

Oto efekt najnowszej realizacji. Zdjęcia produktowe na potrzeby importera sprzętu dla dzieci. Idealnie [...]

Fotografia produktowa wyrobów mleczarskich

Kategoria: 

Otrzymałem niedawno ciekawe zlecenie wyjazdowe. Sesja odbyła się w siedzibie klienta, o ile same produkty [...]